Gjëra të rëndësishme që duhet të dini për marrjen me qira të një makine në Shqipëri

Pavarësisht nëse vini  สล็อตเว็บตรงแตกง่าย në Shqipëri เว็บไซต์ของเรานำเกมสล็อตยอดนิยมจากทั่วโลก มาให้ทุกท่านได้ร่วมสนุกถึงที่ไม่ต้องเสียเวลาไปตามหาที่ไหน มีเกมสล็อตโบนัสแจ็คพอตแตกง่าย แตกบ่อย เพื่อให้ทุกท่านเข้ามาสนุกกับเกมสล็อตครบทุกค่ายแบรนด์ดัง member login สล็อต ไม่ว่าจะเป็นค่ายไหน เกมสล็อตรูปแบบใด ก็เข้ามาเล่นได้ทันทีในเว็บไซต์เดียว për herë të parë ose jeni një udhëtar me përvojë, do t’ju duhet të merrni me qira një makinë ndërsa jeni në vend. Në këtë artikull, ne do të trajtojmë disa nga gjërat më të rëndësishme që duhet të dini për marrjen me qira të një makine në aeroportin e Rinasit të Tiranës.

Kërkesat e moshës

Disa kompani të marrjes me qira të makinave kërkojnë që qiramarrësit të jenë 18 vjeç ose më të vjetër. Megjithatë, ka përjashtime nga ky rregull.

Për shembull, Buxheti kohët e fundit e ka ulur kërkesën për moshën minimale në 18 vjeç. Ekziston gjithashtu një “test beta” që u lejon shoferëve nën 25 vjeç të marrin me qira disa lloje automjetesh për një tarifë të vogël.

Shumë kompani të marrjes me qira të makinave nuk kanë kufizime moshe për qiramarrësit, por duhet të kontrolloni me vendndodhjen ku po merrni me qira për të parë se cila është politika. Nëse planifikoni të vozitni në një vend që ka një moshë minimale më të lartë, megjithatë, do t’ju duhet të paguani një tarifë më të lartë.

Shumica e kompanive të qirasë paguajnë një tarifë shtesë nëse jeni nën 25 vjeç dhe një tarifë shtesë ditore nëse jeni nën 21 vjeç. Këto tarifa mund të shtojnë deri në 455 dollarë në javë.

Makinat ekonomike janë llojet më të njohura të makinave për të marrë me qira në Aeroportin e Rinasit të Tiranës

Në Aeroportin e Tiranës ndodhen disa kompani të makinave me qira. Këto përfshijnë AVIS, SIXT, ALAMO, ENTERPRISE dhe NATIONAL.

Nëse zgjidhni të merrni me qira një makinë nga një kompani në aeroport, do t’ju duhet të siguroni një patentë shoferi të vlefshëm. Shumica e kompanive do t’ju kërkojnë gjithashtu të keni një kartë krediti. Disa kompani gjithashtu kërkojnë që ju të keni patentë shoferin për të paktën dy vjet.

Ju gjithashtu do të duhet të dini se ku është vendi i marrjes së makinës. Shumica e zyrave të makinave me qira janë të vendosura në sallat e mbërritjeve të aeroportit.

Nëse nuk jeni në gjendje të gjeni një zyrë me qira, mund të telefononi kompaninë për të gjetur se ku ndodhet. Tavolinat e shërbimit ndaj klientit janë trajnuar për t’ju ndihmuar. Ju mund të përdorni një kartë debiti ose krediti si pagesë.

Mund të regjistrohen shoferë shtesë

Shtimi i një shoferi shtesë mund të ndihmojë në uljen e stresit të drejtimit të një makine me qira. Megjithatë, përpara se të shtoni dikë në kontratën tuaj të makinës me qira, duhet të siguroheni që jeni në përputhje me rregulloret e kompanisë së qirasë. Disa furnizues do t’ju lejojnë të regjistroni një shofer shtesë në mes të qirasë, ndërsa të tjerët do t’ju kërkojnë ta bëni atë përpara datës së qirasë.

Shumica e kompanive të makinave me qira paguajnë një tarifë të vogël ditore për çdo shofer shtesë. Megjithatë, ju mund të shmangni pagesën për një shofer të dytë me programe të shpeshta qiramarrësish. Nëse jeni duke udhëtuar me bashkëshortin ose partnerin tuaj vendas, mund të jeni në gjendje t’i shtoni ato në kontratën tuaj pa kosto shtesë.

Tarifat për lëshimet e vonuara

Lënia e makinës me qira me vonesë mund t’ju kushtojë. Tarifa për një kthim të vonuar mund të ndryshojë shumë, në varësi të kompanisë së marrjes me qira të makinave që zgjidhni. Të kesh një kuptim të mirë të shtypjes së imët në kontratën tuaj mund t’ju ndihmojë të shmangni faturimin për tarifat e vonuara.

Shumica e kompanive me qira të makinave nuk do t’ju paguajnë për një kthim me vonesë pas orës 9:30 të mëngjesit, por zakonisht do t’ju paguajnë për çdo orë që jeni vonë. Nëse jeni dy orë ose më shumë vonë, do t’ju duhet të paguani një tarifë të plotë ditore.

Nëse keni një ndryshim të planeve, mund të telefononi kompaninë e qirasë për të diskutuar opsionet tuaja. Kompania mund të jetë në gjendje të rregullojë çmimin e qirasë tuaj ose t’ju ofrojë një mundësi tjetër qiraje. Megjithatë, është e rëndësishme të telefononi sa më shpejt që të jetë e mundur për të shmangur pagesën e një gjobe.

Zyrat e makinave me qera ne Rinas

Kompani të ndryshme të makinave me qira kanë sportele në aeroportin e Rinasit të Tiranës. Këto kompani ofrojnë makina me qira me çmime të arsyeshme. Disa prej këtyre kompanive kërkojnë leje drejtimi të vlefshme, ndërsa të tjerat kanë kufizime moshe.

Makina më e njohur me qira në Aeroportin e Rinasit është modeli Economy. Ky model mund të merret me qira për rreth 41 dollarë në ditë. Kjo lloj makine është e pajisur me karakteristika bazë si kambio automatike, kondicioner dhe 2-6 bagazhe.

Nëse jeni duke kërkuar për një makinë më luksoze, mund të dëshironi të konsideroni një SUV të nivelit të lartë. Sixt ka një përzgjedhje prej 8 automjetesh në Aeroportin Nënë Tereza të Rinasit. Ato ofrojnë një sërë makinash me benzinë ​​dhe automatike, si dhe modele me katër dyer.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Recent Posts

Recent Comments

  Archives

  Categories

  Meta

  Ads

  Ahval News Six |We Consent |SeoWebcure |Pick2Web |guest posts |Kartbliss |Buy Backlinks |Life in Cities | Aislac

  JPG optimizer BMP optimizer PNG optimizer JPEG optimizer TIFF optimizer GIF optimizer JPG compressor BMP compressor PNG compressor JPEG compressor TIFF compressor GIF compressor

  PNG to JPEG PNG to BMP PNG to TIFF TIFF to PNG TIFF to JPEG TIFF to BMP JPEG to PNG JPEG to BMP JPEG to TIFF GIF to PNG GIF to JPEG GIF to BMP BMP to JPEG BMP to PNG BMP to TIFF GIF to TIFF

  Buy Antler Chandelier in USA

  schlüsseldienst münchen in Germany

  Buy Best Quality Bar Cart in USA

  schlüssel nachmachen münchen in Germany

  Buy Good Rustic Chandeliers in USA

  autoschlüssel nachmachen münchen in Germany

  kfz gutachter in Germany

  kfz gutachter münchen in Germany

  gutachter in Germany

  kfz gutachter münchen in Germany

  kfz sachverständiger in Germany
  autogutachter in Germany
  kfz sachverständiger münchen in Germany
  autogutachter münchen in Germany
  kfz gutachter augsburg in Germany
  kfz sachverständiger augsburg in Germany
  autogutachter augsburg in Germany

  출장안마 한국에서

  kfz sachverständiger münchen in Germany

  출장마사지 한국에서

  Buy Wireless noise cancelling earbuds in USA

  Buy Car air purifier in USA

  Buy Pedicure kit in USA

  강남출장안마 한국에서

  서울출장안마 한국에서

  수원출장안마 한국에서

  인천출장안마 한국에서

  부산출장안마 한국에서

  check vulnerability management in USA

  check vulnerability assessment in USA

  check patch management in USA

  카지노사이트 한국에서

  ทางเข้า gclub ในประเทศไทย

  토토사이트 in Korea

  איתור נזילות in israel

  מאתר נזילות in israel

  איתור נזילות במצלמה תרמית in israel

  PMP Exam in USA

  PMP Certification in USA

  Project Management in USA

  Rectractable Roof

  Rectractable Roofing System

  Rectractable Patio Roof

  Buy Backlinks – High Quality SEO Backlink Services

  www.punjabitohindi.com

  Nike bot Sneaker bot

  Goa call girls

  Goa call girl

  Calangute escorts

  Calangute call girls